چهارشنبه 17 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 02:56 ق.ظ

الان من خیلی عصبانی هستم و  یه سوال دارم! کی گفته توی این مدت که اس ام اس قطع بود، مخابرات ضرر کرده؟ نه! جون من کی گفته؟!!!!... یعنی غلط کرده هرکی این حرفو زده! نشون به اون نشونی که بنده به شخصه به جای هر اس ام اس چند خطی که یک پیج بیشتر نمی‌شد، مجبور شدم حد اقل ۱۰ دقیقه  الی نیم ساعت با تلفن یا موبایل حرف بزنم! تمام خطوطی که مورد تماسم بود هم یا موبایل بود یا شهرستان بود یا  اطراف تهران بود که با صفر شروع میشد! 

انقدر اوج فاجعه زیاد بود که روز آخر( قبل از وصل شدن اس ام اس) دست و دلم میلرزید با گوشی خودم یا خط ِ خونه تماس بگیرم! از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان برای دفع خطرات احتمالی از سوی پدرم در هنگام رویت قبوض دریافتی از سوی مخابرات،  روز آخری مجبور شدم یواشکی چندین تا تلفن با موبایل بابام بزنم و بعدش سریعا شماره رو پاک کنم! اقلا اینجوری نمی‌فهمه این قبض های تپل از کجا آب میخوره و فکر میکنه خودش چقدر زیاد حرف زده!!!!!( خدایا منو ببخش!  به خدا تقصیر مخابراته! دست و پای آدم رو می‌بنده!) 

بعد جالبه که با هر کی حرف میزنم همین مشکل رو داشته! یعنی تمام مشترکان پر مصرف اس ام اس، این مدت  چونه‌شون به راه بوده و حرف میزدن و الان نگران قبوض‌شون هستن! ( شما چه‌طور؟) 

حالا درسته بخش وسیعی از درآمد های اس ام اسی مخابرات از طریق مسابقات اس ام اسی و اس ام اس های سازمانی تامین می‌شد، ولی انصافا تعداد زوج های عاشق پیشه ‌معتاد به اسم اس بیشتره یا مسابقات تلویزیونی؟...مسابقه اگه برگزار نشه، کسی هلک هلک گوشی تلفن رو دستش نمی‌گیره تا به صدا و سیما زنگ بزنه! ولی اگه راه ارتباطی زوج های عاشق از طریق اس ام اس قطع بشه، حتما به جای هر اس ام اس ، یک یا چند تلفن جایگزین خواهد شد! 

حالا افرادی مثل من که در دوران امتحانات  بودن و با خوندن هر خط از درس هزار تا سوال براشون پیش میومد و  به جای اس ام اس،دائم تلفن دستشون بود تا مشکلاتشون رو رفع کنن هم بهش اضافه کنید! 

 

اصلا میدونید چیه؟ این هم جزئی از بازی های سیاســـ.ی خودشون بود که توی کله ی مردم فرو کنن که مخابرات ضرر کرده و ننه من غریبم بازی در بیارن که بگن به خاطر عده ای (اندک!) اغتشــ.اشگر، چه ضرر هنگفتی به درآمدهای مملکت وارد شد! 

فکر کردین اگه این همه ضرر کرده بودن، الان دوباره به خاطر هیچ و پوچ قطعش میکردن؟؟ یعنی تا این حد خر هستن؟؟ 

  اصلا فرض میگیریم این مقدار مخابرات از اس ام اس ضرر کرده، ولی واقعا چقدر از جاهای دیگه سود کرده؟؟... چند نفر توی این مدت  ( با زمان های طولانی!) از اینترنت دایال آپ استفاده میکردن؟...چند نفر برای کارهای کوچیک از خطوط تلفن استفاده کردن؟ 

بعد از وصل شدن اس ام اس، چرا هر ای ام اسی ۱۰ تا فرستاده میشد؟؟ 

اا همش راههایی بود که داشتند بدون اینکه خودمون بفهمیم، ازمون سود میکشیدن!! 

یک صحبتی هم با کسانی دارم که توی اون مدت اس ام اس رو تحریم کردن! انقدر کورکورانه عمل نکنید! فکر کردین واقعا با این واکنشهای جذاب و بچه گانه، اینا ضرر میکنن یا ما؟... اگر درآمد های مخابرات از طریق اس ام اس پایین بیاد، برای تامین مخارج تاسیسات و غیره، مطمئن باشین این هزینه رو روی یه جای دیگه میکشن! مثلا هزینه مکالمه رو بالا میبرن! دیگه تلفن زدن رو که نمیشه تحریم کرد؟؟ اگه فکر میکنید بدون تلفن هم میشه زندگی کرد، پس به فکر یک نوع زندگی در حد ۱۰۰ سال پیش باشین! چون این اتفاق برای تمام تسهیلات دولتی خواهد افتاد و دائم باید رفاه خودتون رو تحریم کنید!!  از آب و برق و گاز گرفته تا پارک و فضای سبز و سینما و مراکز تفریحی شهرداری و    تا نان و برنج و غلات! و ...  

 

 

پینوشت: حالا جدی جدی هر چی آتیش بود از گور این اس ام اس بلند میشد که تا تقی به توقی میخوره زودی قطعش میکنن؟؟...یاهو مسنجر دوباره برای من باز نمیشه! برای شما هم همینطور؟؟... ۲ روزه گوگل ریدر هم برای من بالا نمیاد! دلیل این یکی چیه؟ گوگل ریدر هم در حال آتیش سوزوندن هست و من بی خبرم؟؟ 

 

پینوشت ۲ : خیلی دلم میخواد آخر این ماه هر کسی مبلغ قبوض مربوط به مخابراتش رو توی وبلاگش رو کنه و در مورد کاهش یا افزایشش توضیح بده!